No Comments

lifehack1. Час для змін. Дайте собі час для отримання результатів. Кожен знає, що необхідний час для того, щоб насіннячко дало сходи, а потім і врожай.

Те ж саме з результатами психотерапії. Кожне заняття – це очищення від бур’янів, підготовка грунту і посів цінних культур. Вироблення нових ефективних стратегій поведінки, заміна руйнівних думок і почуттів конструктивними вимагає часу – не менше 1,5 місяця. На цей період слід відключити самокритику і запастися терпінням.


2. Прояснення цілей. Перед початком роботи з психологом визначте свою мету. Задайте собі питання: Які проблеми турбують мене в даний момент? Яких саме результатів я хочу досягнути і як визначу для себе їхнє досягнення? Чого я очікую від роботи з психологом? Якою бачиться мені наша з ним співпраця. Прояснення цілей дозволяє утримувати високий рівень мотивації і прискорює досягнення бажаного.

3. Достовірна інформація. Давайте психологові тільки реальну і правдиву інформацію. Це дозволить Вам стабільно прогресувати і вирішувати актуальні проблеми. Робота з достовірною інформацією про почуття, думки, події здатна привести Вас в максимально короткі терміни до бажаних результатів.

4. Ведення щоденника. Записуйте важливі моменти з консультацій психолога, а також події, що відбуваються – думки, почуття і їхній аналіз. Це дозволить Вам більш чітко усвідомлювати свій прогрес, краще себе пізнати і зрозуміти. Щоденник згодом стане Вашою скарбницею – збіркою технік і ефективних методів саморегуляції і самоаналізу.

5. Якісна література. Вимагайте у психолога забезпечити Вас необхідною літературою. Це дозволить: 1) працювати над вирішенням проблем не тільки на сеансах, а й між ними, 2) насичувати свій інформаційний простір новими конструктивними ідеями, 3) краще зрозуміти “хвилю” психолога – напрямок роботи, методи тощо.

6. Щоденна робота. Визначте, скільки сил, часу, енергії Ви готові щодня виділити роботі над собою і отриманню бажаних результатів. Якщо Вас бентежить необхідність виконання щоденного обсягу роботи для поліпшення свого життя, подумайте над наступним. “Я щодня чищу зуби і ця необхідність не викликає у мене особливого обурення. Значить я можу для себе кожного дня робити ще щось корисне”.

7. Батьківські поведінка. Спокійно ставитеся до того, що можете помітити в своїй поведінці моменти, які Вам не подобаються в батьках. Допоки людина не займається самоаналізом, вона схильна або копіювати батьківські моделі поведінки, або робити все навпаки (негативізм, що призводить до аналогічних небажаних наслідків). Самоаналіз розширює спектр дій, прояснює причини і дозволяє підвищувати власну ефектівність в будь-яких ситуаціях.

8. Розмови ПРО ЦЕ. Будьте готові до спілкування на дуже особисті теми. Такі, що стосуються сексуальності, самопізнання свого тіла, фантазій. Про почуття – виражені і пригнічені. Ви побачите, що основні сьогоднішні негаразди родом саме з цих сфер життя особистості. Доки минуле не проаналізовано, воно визначає сьогодення і майбутнє. Переосмислення минулого досвіду дозволяє якісно змінити своє життя і відносини з оточуючими людьми.

© Катерина Когут, 2016

Залишити відповідь

Индекс цитирования.