Певні обставини нашого життя можуть спонукати нас спробувати утекти від життя, зачинити свої вікна-двері, сховатися в нірці. Під впливом емоцій та втоми від невирішених проблем ми можемо прийняти подібне рішення і намагатися ігнорувати Всесвіт, вимагати у нього залишити нас у спокої.

Ми можемо на якийсь час забути про свою здатність впливати на світ. Споглядання за поведінкою політиків, кримінальною серіальщиною здатні виховувати в нас цинічність, збайдужілість, відчуття безпорадності та слабкості. Заколисані цими страшними казками ми можемо стати черствими до чужих страждань, намагатися не помічати того, з чим не хочеться мати справу.

Та дуже скоро ми з’ясуємо, що наші спроби виявилися марними.

Адже ми завжди лишаємося часточкою Всесвіту, його крихітною та дуже важливою частинкою. І усвідомлення цієї єдності зі світом відкриває нам шлях до неймовірних перетворень у нашому житті.

Про що йдеться? Біологія подарувала людству чимало цінних і корисних відкриттів, серед яких є наступні. По-перше, що організм є цілісною системою і коли зле одному органові, іншим апріорі не може бути добре. Вони починають страждати разом із ним і понад усе зацікавлені в його якнайшвидшому одужанні. По-друге, що всі клітинки нашого організму взаємопов’язані. І одна клітинка може не лише впливати на стан та самопочуття інших оточуючих її клітинок, а навіть визначати їхній подальший розвиток.

Що це дає нам з вами? Ми схильні применшувати свій вплив на оточуючий світ, пригнічуватися нав’язаною нам думкою, що від нас нічого не залежить. Та, на щастя, дуже легко переконатися у протилежному. Спробуймо засвітити малесеньку свічку у суцільній темрямі. О, диво! Темрява перестає бути всеохоплюючою – навіть крихітне сяйво здатне розсіяти її.

Хм, ану проведімо дещо складніший дослід. Коли у нас самих на душі суттєво погреблися нечемні коти, спробуймо обігріти когось іншого своєю небайдужістю. Ой, леле! Коти вгамувалися і на душі стало краще, з’являється відчуття, що розвіялися похмурі хмари і на небі засяяло таке довгоочікуване сонечко.

Та ми з вами на цьому не зупинимося, чи не так? Нам хочеться випробувати нововідкриту магічну здатність на чомусь справді складному. Тому ми з вами продовжуємо працювати над собою, тим самим збурюючи своє оточення. Адже нам не сидиться на місці, ми у постійному пошукові відкриттів, а тому стаємо здатними перевернути цей світ догори дригом простим зосередженням на власному зростанні. Ми вже згадали про відповідні біологічні закономірності, тому світові не залишається нічого іншого як почати змінюватися слідом за нами.

Гарного всім дня)

© Катерина Когут, 2017

 

 

 

Залишити відповідь

Индекс цитирования.