Почавши робити свої перші кроки в психології, я намагалася використовувати будь-яку можливість, щоб чого-небудь у кого-небудь підучитися. Мені нема чого скаржитися – доля посилає мені дивовижних людей, у яких постійно чомусь вчуся. Але зустрічалися і справжні унікуми. Про одного з яких хочу зараз розповісти.

Потрапити до нього на майстер-клас було непросто. Але пару дзвінків і 2 рекомендації зробили мрію реальністю. Груповий майстер-клас проводився у цього фахівця вдома.

Будинок виявився досить великим зі свіжим ремонтом, новими меблями і блискучими дерев’яними сходами. Біля входу нас зустрів дядечко років шістдесяти. Сутулий, невисокого зросту. Запросив нас увійти.

Дядечко перебував у прекрасному настрої. Весь час посміхаючись, він дуже активно рухався по кімнаті, розставляючи необхідні йому предмети. Багато говорив, радісно поглядаючи на нас (прямо як в старому анекдоті про Леніна – “а очі такі добрі-добрі”):
– Ну, що ж навчаю я чудовому методові, який сам опанував в Америці. У 89-тому році нас повезли на з’їзд психотерапевтів. Ну, подробиць розповідати не буду – ця технологія засекречена і я давав підписку в КДБ про нерозголошення.
– А вона ефективна при …

Дядечко замахав руками:
– Навіть не перераховуйте мені хвороб. Цей метод допомагає при будь-яких проблемах. Ми даємо установку на одужання, а організм сам вирішує, що йому лікувати.
– А-а-а. А Ви, напевно, ще десь вчилися після Америки?
– Ні. А навіщо? Нас тоді всьому навчили. У мене, правда, практики замало. Я ж вчу, а не лікую.

Початок мене вже надихнув, але те, що послідувало за цим, змусило відставити убік запальну вступну промову.

Нашим здивованим поглядам явилися потерті касети МК-60-6, які він дістав із шафи. Одну з яких вставив в МАГНІТОФОН.
– Закрийте очі, – якби це було так просто зробити після побаченого і почутого.
З магнітофона навпіл з тріском і якимись перешкодами полилася досить приємна класична музика.
– Зараз я буду рахувати до 20-ти. З кожним наступним рахунком ви все глибше і глибше будете занурюватися в транс – стан глибокого душевного цілющого спокою. Коли я дорахую до 20-ти, ви опинитеся в трансі. Отже 1, 2. Ви відчуваєте легкість …

Десь між 10 і 15-ма магнітофон почав зажовувати касету. Музика з приємною стала завиваючою. Але дядечка це анітрохи не збентежило і він продовжував бадьоренько і натхненно рахувати далі.
– 20. Ви відчуваєте спокій, – та який же тут спокій?! Невже він не чує, що відбувається з касетою?!
– Уявіть себе в негативі і стисніть сильно ліву руку.

І тут сталося непередбачене – в кімнаті пролунало гучне жіноче хропіння. Воно не припинялося, вражаючи своєю гучністю і музикальністю. Цей факт застав дядечка зненацька. Він зам’явся, затих і навіть забув, про що говорив, але зумів взяти опанувати себе і продовжити:
– А тепер уявіть себе в позитиві і …

У той момент, коли здавалося, що гірше вже бути не може, в кімнаті, підспівуючи жіночому, пролунало богатирське баритональне хропіння. Дядечко розгубився і зовсім замовк. А потім швиденько дотараторив текст:
– Ви відкриваєте очі, відчуваючи легкість і бадьорість у всьому тілі. У вас чудовий настрій.

Мій настрій легко читався на моєму обличчі, як і на обличчях інших учасників цього заходу. Дядечко заметушився, подаючи нам наші пальта:
– Тільки нехай ваші клієнти не чекають негайних результатів. Це колосальна праця. Плоди ваших зусиль проявлять себе через кілька місяців.

Напевно, його напружувало наше мовчання, тому поки ми взувалися і одягалися, він не замовкав:
– Адже ми все не звідси. Ми всі прибульці. Я, наприклад, з планети із сузір’я Водолія. Ви, наприклад, знаєте, що квіти на Землю привезли з Венери? Я пам’ятаю 4 зі своїх минулих життів. А Ви знаєте, що ми читаємо неправильний переклад Біблії?

Наші перелякані круглі від здивування очі, напевно, здалися йому захопленими і він набув колишньої привітності і радісного виразу обличчя.

Коли ми були вже біля дверей, він раптом запитав:
– До речі, а ви хотіли б придбати посуд? Я і моя дружина його поширюємо і самі користуємося. Каструля коштує всього 100$. Ходімо, я вам покажу!..

З етичних міркувань я випускаю діалоги, що послідували за цим.

THE END)

Залишити відповідь

Индекс цитирования.