No Comments

Коли я попрошу вас закінчити фразу “Я – …” і написати цілий список таких тверджень, стануть очевидними кілька цікавих моментів.

У відповідь на питання “Хто ти?” ми починаємо перераховувати те чим, ми насправді не є. Ми заповзято перелічуємо аспекти власної діяльності, зовнішнього вигляду, різноманітні соціальні ролі, які граємо. Можемо навіть дійти до захоплень і вірувань, проте так і не наблизитися до відповіді на таке важливе питання. Все ж “Хто Я?”

Коли ми з вами відкинемо зі списку все, що стосується нашої діяльності, зовнішності та стосунків з іншими людьми, залишиться лише зніяковіле “Я – це Я…”

І з цього моменту починається справжня дивовижа. Коли відкинуто все, чим ми не є, ми раптом усвідомлюємо “Я – це Я…” Та стаємо здатними відчути власну нотку в цьому шаленому світі, унікальну вібрацію, що не схожа на жодну іншу. Нашому внутрішньому зорові відкривається Щось незриме, але в той же час легковпізнаване. “Я – це Я…” Ми стаємо здатними відчути власну безмежність – справжній Океан, цілий Всесвіт, який приховувався в нашому Я.

І це вже не буде Я як Его – адже ми відкинули все, що стосується наших амбіцій, життєвого досвіду, комплексів тощо. Це Я як Душа. Навіть роздуте его є насправді маленьким, а саме Душа є неосяжно безкрайою. А коли ми відкриваємо власну безмежність, нам відкриваються також Океани інших людей.

Практика. Вмощуємося зручно і заплющуємо очі. Дихаємо спокійно без напруги. Фокусуємося на нашому “Я – це Я” (звукові, відчутті – у кожного це переживання буде своїм унікальним). І відчуваємо його максимально повно. З кожним вдихом відчуття стає повнішим. Спочатку буде складно його вловити, але з часом ми стаємо здатними це робити без жодних зусиль. Ми легко впізнаємо свою унікальну вібрацію – ось ти яке – моє Я, ось вона яка моя Душа…

Подібне фокусування сповнює нас вмиротворенням та ласкавим спокоєм, все стає на свої місця в нашому житті – цінності, бажання, стосунки зі світом тощо. Побудьмо ще трішки в цьому відчутті.

Протягом дня час від часу згадуємо пережите відчуття і віднаходимо себе серед шалу повсякденних справ та проблем. Я- це Я…

Гарного всім дня)

© Катерина Когут, 2017

P.S. Ілюстрація Логінової Аннет “Spring heart”

Залишити відповідь

Индекс цитирования.