No Comments

Вітаю всіх зі святом Святого Миколи Чудотворця! У цей день особливо відчувається казковість в повітрі, збуваються мрії та відбуваються чудеса)

Які легко помітити, коли в них віриш. І вони відбуваються, коли їх чекаєш, і навіть тоді, коли зовсім не чекаєш)

Сьогодні ми спробуємо сотворити маленьке диво і відпустити ще один страх – “страх витрачати гроші”.

Це один з найскладніших і багатогранних страхів. Якщо людина дозволяє йому розгулятися, він перетворюється на стиль життя. Точніше в стиль існування. Любов, радість, задоволення – ці почуття з ним несумісні. І якщо людина вибирає страх, то цим почуттям не знаходиться місця.

Спроби не витрачати гроші доводять дії людини до абсурду. Починає процвітати тотальне “жлобство”. Навіть маючи пристойну суму грошей, людина може урізати себе в найнеобхіднішому – їжі, одязі і взутті тощо. (Тут вже кого куди фантазія заводить).

Страх витрачати гроші тому, що “а раптом їх не буде” – це найпотужніша орієнтація на нестачу, яка мені зустрічалася. На ділі всі зусилля “не витрачати” призводять до того, що у такої людини гроші випаровуються з приголомшливою швидкістю і відчутно зменшується прихід грошей.

Покупки не приносять такій людині ніякого задоволення. Все виявляється “не таким”, “не тієї якості”. Постійно можна почути, що “нічого не купив, а грошей немає”. Цей страх супроводжують розлади травної сфери (шлунок, запори/проноси), а також нездатність до задоволення в сексуальній сфері.

Якщо Ви впізнали себе в змальованому мною портреті, не поспішайте впадати в крайнощі та бігти за покупками. Це не той випадок, коли клин вибивається клином. Різкі витрати лише посилять затиск і зміцнять руйнівну поведінку. Тому підемо іншим шляхом)

Для початку зробимо все тілесні практики з поста Створюємо власний добробут – 17 (поглиблення дихання – удари – заземлення + релаксація)

Практика 1. Прийняття необхідності використовувати гроші. Першим кроком в відпусканні цього страху буде прийняття факту, що живучи в цивілізованому світі людина не може не витрачати грошей. Це факт. Інше питання, що всі ресурси повинні використовуватися ефективно. І гроші в тому числі. Пограйте з цією думкою. Подумайте, яким має бути господарство у людини, щоб їй не потрібно було витрачати гроші? Де така людина може жити?

Практика 2. Вклад в себе. Давайте проаналізуємо свої покупки і інші випадки використання грошей. І розмежуємо ВКЛАДИ в себе, в свою сім’ю, в свій комфорт тощо (поживна їжа, одяг і взуття, оплата тепла/води тощо, освіта і розвиток, відновлення доброго самопочуття і т.п.) і ВИТРАТИ (коли гроші були використані від нудьги, для того, щоб зняти тривогу або пустити пил в очі тощо). Зробивши це щоденною практикою, ми починаємо краще розуміти, куди і як ми використовуємо гроші.

Практика 3. Вдячність за гроші. З сьогоднішнього дня беремо за правило дякувати за гроші, коли вони приходять. І дякувати їм, коли ми що-небудь купуємо/оплачуємо за те, що у нас є така можливість. Згадали? Вдячніть – це зворотна сторона благополуччя. І що повніше ми відчуваємо щиру вдячність, тим більше благ до нас приходить)

Дякую Вам за увагу! Казкового всім понеділка!)

© Катерина Когут, 2016

Залишити відповідь

Индекс цитирования.