No Comments

st_pro-ceНе секрет, що на пострадянському просторі ще тривалий час фахівцям доведеться мати справу із хворобами та недугами, які витікають з неадекватного ставлення до сексуальної сфери життя людини. Система, спрямована на руїнацію особистості, суттєво викривила уявлення людей про сексуальність та її значення для здоров’я людини.

Якщо дорослій людині секс видається чимось поганим, брудним чи непристойним, їй варто спробувати дещо нечуване.

На мить припустити, що про секс їй розповіли щось не те. Чи не ті. Чи не все. Уявити, що джерела інформації могли виявитися недостовірними або заангажованими. Спробувати відкинути всі штампи з фільмів, всіляких розповідей про міфічних знайомих. І врешті-решт скласти власне враження про відчуття власного тіла та вплив сексуальності на життя та здоров’я людини. Адже немає в світі нічого хорошого чи поганого – наше ставлення робить речі такими.

Отже, припускаємо на мить, що людині немає чого соромитися ані частин свого тіла, ані процесів, з ними пов’язаних. Жодній істоті в світі не спадає на думку соромитися власних статевих органів. Адже це не природньо. Тому й людині слід позбуватися спотворених протиприродніх уявлень про своє тіло.

Тому приймаємо думку, що організм людини – це цілісна система, кожна частина якої достойна любові, поваги та дбайливого ставлення.

Рішучий крок зроблено. Тоді поринуть спогади. Вам обов’язково пригадається, як Вас сварили в дитинстві за бажання ходити без одягу, соромлячи за щире захоплення від відчуттів власного тіла. Згадаєте, як жорстко реагували на перші спроби самопізнання, вдаючись до залякувань та покарань. Вам можуть пригадатися болючі моменти взаємин із батьками.

Повстануть в пам’яті моралізаторські нісенітниці, всілякі страшилки та чимала кількість міфів про секс. А потім темряву осяє ясне розуміння. Що чіткого уявлення про секс ще немає. Власне враження виявиться розмитим, зацькованим та доволі спантеличеним.

І приведе нас до самого початку історії. Адже людина є сексуальною від народження. Її сексуальність розвивається і трансформується протягом всього життя. Виступаючи джерелом життєвої сили, здоров’я, натхнення та творчості. Звісно якщо людина здатна відрізняти мету та засіб.

Боротьба із сексуальністю настільки ж безглузда, як і будь-яка інша боротьба із природою. І має такі ж деструктивні наслідки.

Ретельна ревізія уявлень про секс, дозволить виробити власну думку, більш чітке та цілісне сприйняття. Нічого складного не доведеться робити. Просто на мить припустити, що про секс в дитинстві розповіли щось не те… Або не так… Або не все.

© Катерина Когут, 2016

Залишити відповідь

Индекс цитирования.