No Comments

frejd2Важко переоцінити те, що подарували людству З.Фрейд, В.Райх та О.Лоуен.

Теорії Фрейда дозволили все розставити по своїх місцях – зрозуміти що відбувається і чому саме так. Суцільна темрява страждань людей почала розсіюватися від сяйва його відкриттів.

Фрейд виявився людиною сильною духом – його шлях не вкривали пелюстки троянд. Доводилося просувати свої ідеї крізь шалений опір тих, хто не бажав дізнаватися щось нове.

Праці Фрейда нагадали суспільству понівеченому штучним моралізаторством про цінність сексу для здоров’я та життя людини. Дозволили збагнути справжні мотиви своєї поведінки в різних ситуаціях. Його книги розтопили кригу безнадьоги – людству відкрився шлях для бажаних змін у житті.

rajh2Райх – не лише один із небагатьох учнів, який вхопив суть теорій свого учителя, а й людина неймовірної сміливості. Він не побоявся розвинути розуміння важливості сексу для самопочуття людини та відкрив методи подолання проблем. Йому вдалося знайти розташування застарілих травм у тілі, що вони утворюють ригідний м’язовий панцир, який обмежує дихання та живість тіла. Його невтомна праця підтвердила відкритий Фрейдом зв’язок між здоров’ям людини та її сексуальністю. У всіх людей, які мали психологічні проблеми, були негаразди із сексом. Людина, яка здатна до повної сексуальної розрядки (в якій бере участь все тіло), є фізично здоровою та живе у гармонії з собою та світом.

lowen3Лоуенові, який звернувся до Райха для подолання власних проблем, вдалося розширити методи учителя та віднайти власні ефективні тілесні практики на основі праць вишезгаданих вчених.

Він перетворив на реальність мрії людини про можливість повністю звільнитися від накопичених негативних переживань з тим, щоб вони перестали обмежувати їхні можливості та відчуття задоволення від життя.

Завдяки цим трьом натхненним та щиросердним науковцям поняття “сексуальність” отримало шанс очиститися від нальоту маніпуляцій та лицемірного моралізаторства. А сам секс знову став тим, чим він є насправді – життєдайним та цілющим процесом обміну енергією.

© Катерина Когут, 2015

Залишити відповідь

Индекс цитирования.