No Comments

st_groshiГроші не вимагають культу. Їм не потрібно поклоніння або служіння.

Люблю ставити питання, що таке гроші? Відповіді завжди розповідають про людей, які відповідають. Про їхні мрії, страхи, ілюзії, потреби. Про їхні установки та світогляд. Про стиль життя і міць їхньої віри. Відкривають дверцята в потаємні глибини Я.

Дуже складним виявляється завдання висловити, чим саме є гроші. Здавалося б, така проста штука – щодня маємо з ними справу. І тим не менше вони залишаються загадковим явищем.

Справжнє чудо світу. Гроші немов потік – здатні заповнювати берега наших бажань і текти згідно до наших намірів. Невагомі як повітря і відчутні немов каміння.

Найближче до розгадки загадки виявляються діти – їх не обманює матеріальна форма грошей. Вони вловлюють, що це щось більше, аніж відкривається оку. Діти відчувають, що це незвичайні папірці. Їх приваблює незриме, втілене в нескладній формі.

Залежно від ставлення до них людини гроші здатні обтяжувати кишені або гріти душу. Здаватися холодними або сяюче теплими. Неживими або вібруючими від руху енергії.

Всі ці слова не замінять власного враження. Беремо купюру в руки. Розглядаємо її з усіх боків. Закриваємо очі і вдихаємо її запах. Вау, виявляється гроші пахнуть! Відчуваємо пальцями текстуру і форму, те, як реагує шкіра руки або живота на дотик купюри. Даємо собі достатньо часу, щоб відчути всю гаму емоцій і почуттів по відношенню до цього дива дивного. І чуда чудового. Про яке написані тисячі книг і якому присвячені 90% розмов людей.

Раптово в банальному питанні “Що таке гроші?” нам відкривається несподівана глибина. І приходить розуміння, що такі звичні прямокутнички є дійсно чимось чарівним. З-під буденної дійсності раптом виглядає величезний непізнаний світ. Зі своїми таємницями і чудесами. Купюра раптом стане віконцем – ні, радше, кватиркою в незнайоме. Сходинкою на шляху самопізнання. Квитком, що обіцяє казкову подорож.

Відкриваючи для себе гроші заново, кожен насправді відкриває сторони свого Я, своїх відносин зі світом. Лишень один дотик до цієї таємниці приносить дивовижні відкриття. І це диво доступне кожному. Адже у бідняка і багатія, у жебрака і принца гроші одні і ті ж. Нехай не обманеться очей різницею в кількості – це ті ж самі гроші.

Той, хто здатен відчути безумовне прийняття і любов до грошей, стає здатним ставитися так до всього в цьому світі.

Дивовижні трансформації починають відбуватися з тими, хто пускається в такий шлях самопізнання.

Гроші ніби дзеркальця – в них відображаємося ми. У всій своїй багатогранності, такі як є.

© Катерина Когут, 2016

Залишити відповідь

Индекс цитирования.